Tänaseks päevaks olen olnud Uus-Meremaal natuke üle 4 kuu ning üldiselt on kõik läinud nii nagu ma lootsin. Ringi reisimine ei läinud nii nagu ma päris ette kujutasin, sest Aucklandis jäi käimata aga üldiselt nägin väga huvitavaid kohti ning kahetsema ei pea ja kassima ei jää. Aga, kui nüüd algusesse minna siis...
Oma reisi alustasin ja nüüd võib öelda ,et ka lõpetan ma linnas nimega Christchurch. Kes teab, see teab ning kes ei tea, see uurib aga igastahes kannatas see linn 2011. aastal tugevate maavärinate all, mille tõttu polnud linnast suurt midagi alles peale seda ning oma elu kaotas 185 inimest. Siiani käivad ehitustööd ning linnas ringi liikudes võib sisuliselt näha ainult tühje parkimisplatse, ehitajaid oma oranžide vestide ja särkidega ning oranže liikluskoonuseid. Linn iseenesest on kõvasti jubedamas seisus, kui ma enne siia tulekut ette suutsin kujutada. Kohti kuhu välja minna eriti pole ning seis on üsna nukker. Tahaks siia ca. 10 aasta pärast tagasi tulla ja vaadata, mis seisus see linn, siis on.
Enne siia jõudmist Austraalias olles otsisin ma juba elamist, et oleks koht kuhu tulla. Facebooki eestlaste kommuuni kaudu pakkus mulle tuba eestlane Janika, kes korjas mu ka lennujaamast peale. Majas elasid veel Marko, Mikk ning Triin. Hiljem lisandus inglane James. Algus oli petlik aga kokkuvõttes üks lahedamaid seltskondi, kellega kunagi koos olen elanud. Ainult head mälestused ning natuke on ka kahju ,et senine elu enam nii ei jätku. Aga küll näeme veel!
Erinevatest töödest jõudsin proovida ära üsna vähesed ametid võrreldes Austraaliaga. Viimaseks tööks jäi ultrafast broadbandi paigaldamine üle Christchurchi - projekt, mis peaks valmis saama 2019. aastaks ehk siis ca. 180 000 majapidamist ja asutust veel minna. Sisuliselt oli tegemist aukude kaevamisega ja ühe kõige üksluisema tööga, mida kunagi üldse teinud olen aga sellel tööl tutvusin väga paljude lahedate inimestega nii ,et kokkuvõttes oli tore. Rahalises mõttes soovitan kõigile NZi enne Austraaliasse minekut, sest hiljem siia tulles tuleb lihtsalt kass peale, kui väiksed on palgad võrreldes Austraaliaga. Elamine sealjuures on umbes sama kallis või kohati kallim, kui Austraalias. Raha koguda saab aga on keerulisem ja aega nõudvam.
NZ-is reisimisest lähemalt rääkides, siis sai külastatud South-Islandil Westcoasti ning Kaikourat ning tee peal nägi väga huvitavaid kohti. Peamiselt jäävad meelde suured lumised mäetipud ning loodus üleüldiselt, mida ei anna Austraaliaga võrrelda. Võib öelda ,et seda loodust ei anna suurt ühegi teise riigiga võrrelda, kus ma käinud olen seni ajani. Väga võimas ja peab ise nägema ,et aru saada! Viimaseks reisiks siin jäi käik Wellingtoni, mis algas Christchurchist.
Sõitsime Christchurchist eelmisel reedel väikesesse kohta nimega Picton, kust viis praam meid North-Islandile Uus-Meremaa pealinna Wellingtoni. Kohe sinna jõudes oli tunne nagu oleks tagasi tsivilisatsioonis, sest igal pool polnud ehitust, koonuseid ning oranže veste nagu Christchurchis. Wellington on üks huvitavamaid linnasid, kus käinud olen. Inimesed tundusid elavat väga vabameelselt, palju hipisid, täiesti teistsugune riietumisstiil ja palju huvitavaid baare ning pubisid.
Uus-Meremaa jääb meelde veel sõbralikemate inimeste poolest, kui Austraalia ning kokkuvõttes sai väga palju nalja ja oli väga toredaid hetki Uus-Meremaal. Kohtasin väga lahedaid inimesi, kellega loodetavasti näeme ka tulevikus. Nii ,et soovitan kõigile peale õpinguid jms kohustusi viisa taodelda ja maailma avastama minna. Esimene peatus võiks olla NZ!
Folgini!
Uus-Meremaa esimene ja viimane pill.
Pammy lõi põlvest nõrgaks.
Mängisin ka kohaliku firma korvpallitiimis. Viimases mängus võitsime ka karika, kuid keegi
ei tea, mille eest täpsemalt...Peale mu esimest rugby mängu.
Uus töö, uus outfit.
Elutoa vaatepilt peale igat nädalavahetust.
Sumneris longboardimas.
Teel Wellingtoni.
Teel Wellingtoni vol. 2 ehk Soome laeval.
Janika, Mikk ja mina.
Hiiglase malelaud Wellingtonis.
Napsutasime Markoga.
Hüljes.
Kaikoura.