Saturday, November 3, 2012

MMEEERIKUH - FUCK YEA'

San Diego - Flagstaff - Grand Canyon - Las Vegas - Hoover Dam - Los Angeles - San Diego 1400+ miili (~2300km) 4 päeva

1. päev, sõit algas elevusega, polnud ju kumbki varem USA-s ringi sõitnud ja mina isiklikult kartsin isegi Tallinna liiklust, siis ei kujutanud ette mis n*ssimine seal 4-6 realistel maanteedel pihta hakkab, sellest hirmust sai suht kiirelt üle, kuna teed olid mõnusalt laiad ja päris kiirelt harjus ära sellise tempokama liiklusega, tee äärne loodus oli ilus ja väga muutlik, vahepeal olid suured mäed, siis järsku oli täiesti kõrb ja siis paari miili pärast võisid jälle olla kaktuste ja erinevate põõsastega ümbritsetud, vaatamist oli kõrvalistujale küllaga, aga ka juhina sai päris palju ringi vaadatud, sest liiklus oli kõrvalteedel üpris rahulik ja mõnikord sõitsime üksinda pikal sirgel mõned miilid. San Diegost startides olime lühikeselt riides, st pmst, et maika, lühikesed püksid ja varbavaheplätad, sihtpunkti jõudes märkasime esimese asjana, et inimesed kõnnivad ringi kinnaste, mütside ja jopedega, õues oli meie kohalejõudmise hetkel 1 kraad, hommikuks oli -7 kraadi, tänu sellisele tempimuutusele jäi sõber haigeks ka kohe, öö veetsime backpackeri dormis, mis oli odav, aga ka suht ebamugav.


2. päev, hommikul võtsime 1$ burgerid Carl's Jr. ligi ja panime ajama Grand Canyoni poole, vahepeal käisime lennumuuseumist ka läbi, mis oli päris huvitav, selle kõrval oli ka vanade autode muuseum, mille sai ka kiirelt läbi käidud, seal oli ainult max 10 autot, lennumuuseumis see eest mitukümmend lennukit külastajatele vaatamiseks pandud. Sealt edasi läks mitmekümne miiline sirge tee Grand Canyonini välja, autopilet oli 25$ ja see kehtis nädal aega. Rahvast oli päris palju, erinevaid hiinlasi, ameeriklasi ja muid rahvuseid. Vaade mis avanes, oli uskumatult võimas, seda kirjeldada on liiga raske, peab ise nägema, et uskuda. Seal vaatasime ringi kuskil 2h ja liikusime edasi Las Vegasesesse, kus otsustasime kohapeal endale ööbimise vaadata, leidsime mingi International dormhouse, kus siis võeti hea meelega ja odava raha eest jällegi vastu erinevast rahvusest noori, meie jagasime tuba mingi 4 eluvennaga kes olid LA-st tulnud Hangover 3 ööd tegema sinna, meil oli samuti plaanis linnapeal ringi käia ja ringi vaadata. Üks asi mis natuke häiris oli see, et kuna LV-s on neid stripikaid samapalju kui roostetäppe 20 aastasel Opelil ja nende klubide promojaid veel rohkem, siis iga 5m tagant oli mingisugune tüüp ligidal, kes pakkus enda visiitkaarti ja tasuta limo stripikani. Nägime hästi palju halloweeni meeleolus inimesi, kelle kostüümid olid uskumatult head, kahjuks pilti ei jõudnud nendega koos teha, aga Bumblebee, The Joker, Frankenstein jne, kõik väga hästi tehtud kostüümid. Sai mõned kohustuslikud pildikohad läbi käidud ja oligi aeg tagasi dormi minna, järgmise päeva plaane tegema hakata ja õllevinest uinuda.

3. päev, algas enamvähem samamoodi, et ärkasime, autosse stuff ja sööma ja siis Hoover Dami poole tagasi, ilus kõrge tamm, palju turiste jne. Pärast seda panime LA poole ajama, kohale jõudes läksime ühte hotelli, mis eelnevalt välja oli vaadatud, kohapeal selgus, et hotell on odav, naised on ilusad ja joogid on tasuta, super, "võtame kohe kaks ööd". Õhtuti käis seal mingi pidu, päris palju erinevaid rahvuseid oli koos, kuna me tahtsime normaalselt magada, siis ei viitsinud enam dormroomiga huiata ja võtsime privaattoa mille hinnavahe oli väga väike. Päeviti käisime LA peal Hollywoodi silti vaatamas, Walk of Fame kõndisime läbi, mis väga erilist muljet ei jätnud, kuna erinevad noored "kodutud" siltidega need weed jne olid selle suht hõivanud. Vahepeal ostsime mingilt vanamehelt Star Mapi, mispidi otsisime P.Diddy, Tailor Swifti ja David Beckhami majad üles, kedagi neist muidugi ei näinud, sest ühel oli suur värav hekiga maja ees lihtsalt läbi mille ei näinud majagi, nn Beckhami elukohas sama keiss ja Swifti maja oli üldse mingi ridaelamuboks, nii et ilusti tõmmati persed lohku 10$ kaardiga. Õhtul jälle tagasi hotelli, poest soodushinnaga mingi väike jook ligi ja seal siis seda rüübet lahendama.

4. päev, kuna meil otsest plaani edasi polnud minna enam, siis mõtlesime, et äkki võtame veel ühe öö tolles hostelis, aga kuna seal olid kõik toad Halloweeni tõttu broneeritud siis otsustasime minna mujale. Pärast mitut eksimist, millest üheks oli Comptoni linnaosa, kus kartsime, et suured mustad mehed varastavad meid paljaks, otsustasime San Diegosse tagasi tulla, niisiis panimegi San Diegosse tagasi, kus käisime õhtul veel Pacific Beachil ja lõpuks saime rahulikult oma madratsile magama.Üldiselt, kui kedagi huvitab veel siis autoks oli 3.7L mootoriga 2012 aasta Dodge Charger, benakulu jagunes 125 dollarit näkku, kõige odavam bensiin mida paarist jaamast võtsime oli 3.60 dollarit gallon, 1 gallon on 3.78l. Teed olid valdavalt heas korras, ainult paaril korral oli tunne, et teedeehitajad olid mällaris olnud.


KÕIK PILDID ON MINU TEHTUD JA KEEGI EI KASUTA NEID ILMA MINU LOATA

7 comments:

 1. Väga tsill, andke ikka teada, mis teete! Jõudu kutid!

  ReplyDelete
 2. Ülikõvv.. teeb jellyks ikka küll. Väga vinge, et saite sellise tripi ära tehtud!

  ja vähe ei tahaks teid näha :D

  ReplyDelete
 3. Kasutan kohe neid pilte, luba ei küsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ReplyDelete
 4. Megalike, ülikõva tripp ja kadestame teid kõik. Edu tegemistes ja olge vähemalt sama tublid edasi!!!

  ReplyDelete
 5. ei huvitanud kahjuks mis autoks oli ja pilte kasutan ka ilma loata :S

  ReplyDelete