Wednesday, June 22, 2011

2011

Aasta algas minu ja armee poiste jaoks kauaoodatud puhkusel millal kirjutasin ka viimase sissekande armee teemadel. Nüüd kirjutan siis peale pikka viivitust ka ülejäänud ajateenistusest vähe.
Jaanuar algas suure relvaõppega mille käigus said meist kuulipildujad ja tankitõrjurid. Kolmenädalane relvaõpe lõppes laagriga kus lasti erinevaid relvi ja väga palju. Järgnes pioneerieriala õpe- rajasime erinevaid tõkkeid, miinivälju, sildu, teid ja õppisime asju õhku laskma, why not. sai lõhkeainega käe valgeks küll. Viienädalane õppus lõppes jällegi laagriga kus ehitasime päris asjaliku kaevikuliini koos majutuspunkri ja kõikide juttudega. Algas ajateenistuse viimane kolmekuuline osa mille eesmärgiks oli õpetada meid üksusena koostööd tegema ning ka jalaväelasena toime tulema. Kolmest kuust kaks olime metsas. Stressilaager (nädalane lahing kus uneaega jäi ~2 tundi ööpäeva peale), jaolaskmised, rühmalaskmised, ja muud ns laagrid. Kasarmut enam väga ei näinud ning väliköök ja telk said väga headeks sõpradeks. Enne Kevadtormi jõudsime ka nädala linnalahingu õpet saada mis tagantjärele vaadates oli üks kõvemaid asju mis me tegime. Tapa vanas linnakus mängiti läbi reaalsusele võimalikult lähedased väga verised lahingud kus vastane tungis linna sisse ning peksti hiljem sealt välja. Miinipilduja imitatsioon pani majade katused värisema ja minu kuulipildujast käis läbi paar tuhat padrunit. Ise surin kaks korda näiteks mis ei tähendanud muud kui pooletunnist puhkust tegelikult. Linnalahingu esimesel päeval sai ka 9 tundi varitsuses oldud, mõnus. Ajateenistus lõppes kahenädalase Kevadtormiga mis oli kõige pikem kuid kõige kergem laager üldse, elasime Pioneeri elu sõjaolukorras- tõkked enne lahinguid maha ning tagalasse lebosse. Teine nädal kujunes küll päris rõvedaks kuna külla tuli vihm ja uus laagripaik mis paistis ka sääskedele väga meeldivat. Öösel kella kahest neljani postil, paduvihmas ja sääskedega keda vihm eriti ei kottinud. Saun oli kaasas vähemalt niiet me ei olnud nii õlised nagu tavaliselt. Kevadtormilt tagasi tulles olid kõik väga üleolevas meeleolus kuna ees ootas linnaluba ning veel viimane nädal varustuse hooldust ja ära andmist, elu on ilus. Andsime siis varustuse ära ning reedel enne kahte said meist kõigist reservväelased, ajateenistus oli läbi! Parim kokkuvõttev lause selle kohta on vist järgmine: Tore oli aga uuesti ei teeks mitte kunagi. Ja loodame, et sõda ka ei tule.
.
.
.
.
.
.

Eelmine nädal käisime Christiani ja Ilvesega Rabarockil tööl, tegelesime alkoholi ja selle müügiga seonduvaga, väga tegus oli ning saime ka kontserte nautida. Pendulumi laiv oli mass.
Eile ning täna lõpetasid pika koolitee Suema liikmed Härmast, HTGst, Reinikust ja Karlovast. Palju õnne Hans, Rein, Triinu, Kaspar, Tamm, Peep ning ka Sants kellel seljataga nüüdseks 9 aastat kooliaega!!

Ja muud midagi, nautige suve ja häid pühi!!!!!

Varitsuses KP abi olemas


Selline korsten sai õhku lastud


Laagriplats


Saun, täiesti olemas.Jaopilt

.
.
.
.
.
WorkworkPalju õnne kuttid

No comments:

Post a Comment