Thursday, December 22, 2016

Lahkuminek

Paula - Serkan - Michaela 
Kätte on jõudnud jõuluaeg, mis tähendab ühtlasi seda, et paljud hakkavad kodudesse tagasi minema. Paari hea sõbraga jätsin sel nädalal hüvasti ja kes teab millal uuesti näeb. Vähemalt on olemas diivanid kuhu potsatada kui Euroopasse minek on. Ilm on ka siin praegu eriti kusine, mistõttu oleks tänavatel ilmselt uiskudega mugavam liikuda kui traditsiooniliste jalavarjudega. Loomulikult libedatõrjet siin ei teha.

Poe ees olev avalik uisuväli
Tänaseks on enamus eksamid sooritatud, alles vaid üks vene keelse aine eksam. Hinded head aga seda eelkõike õppetaseme pärast. Esmaspäeval sooritasin oma elu kiireima eksami - kulus sellele kõigest üks minut, sest õppejõu kehva inglise keele oskuse tõttu ei soovinud ta minuga pikemalt arutada. Vaatas vaid lõpuprojekti ühte lehte ja viskas viie kirja. Venemaa veel nii arenenud pole, et hindeid virtuaalselt märkida, mistõttu peavad kõik õpilased tähtsa paberiga (kohalikud päevikuga) õppejõududelt allkirju kogumas käima. Omaette põnev oli üks eksam, kus küsimuse olid nii vigases inglise keeles kirjutatud, et kohati tundus nagu "riddle me" ülessanne. Üks näide ka: "Heart shake, arc shake, frost crack are can be found...". Seega kohati oli raske aru saada, mida õppejõud vastusena näha soovib. Õnneks sain oma nelja kätte, vaidlesin natuke õppejõuga ka kuid kuna hinne pole tähtis siis jätsin asja sinna paika. Vene keele eksami sain ka tehtud ning võib öelda, et B1 tase on olemas, küll aga peab tunnistama, et B2-ni on pikk maa minna. Pärast eksameid käisime kursakatega viimast ühist lõunat natuimas kohalikus Peterburgeris.
Serkan ja Matej burksi nosimas
Banya pesuruum
Nädala tegemistest tasub kindlasti ära mainida Vene sauna ehk баня külastamist. Tunniajane metroosõit ja pea 10 eurone pilet olid seda lõõgastust väärt. Kokku olime seal umbes kolm tundi: vihtlesime, muljetasime ja hüppasime külma vanni. Proovisime mõlemaid saunu, nii Soome kuiva sauna kui ka Vene niiske sauna ära, ning võitjaks osutus seekord kohalik kraam. Segasaunale kohaselt käisid kõik alasti ringi, mistõttu puudusid ka riietus- ja pesukabiinid. Selline mõnus hipikommuuni tunne. Kohalikud hipid mängisid alternatiivinstrumente puhkeruumis, seega live muusika ja snäkid/tee olid hinna sees. Lõpuks koju jõudes pidin ainult silmad kinni panema ja hea uni võiski alata.
Ma OXTA Parkis
OXTA Park teise nurga alt
Eelmisel nädalavahetusel käisin ühe kohaliku lauapargi avamisel. Mingisugust suurt üritust polnud aga esimesed hüpped siinkandis tehti lahti ja sai päris korraliku reililiini sõita. Pilet oli muidugi venemaa kohta väga kallis - 3 tundi maksis 1300 rubla (~20 eurot). Õnneks ei jõua enam üle kolme tunni nagunii sõita, seega oli see piisav. Õhtul läksime Coyote Ugly baar/klubisse ühe sõbranna viimast õhtut tähistama. Tegemist siis samanimelist filmi matkiva kohaga, kus neiud tantsivad baariletil ja valavad näljastele kõridele napsu kurku.Baar nagu filmist
Eile, kolmapäeval, jõudsin ka kohalikul jõululaadal käia. Küll aga seoses vene tavadega mitte lääne jõule tähistada oli laadal kõigest kuus-seitse putkat, kus nii glögi kui ka natuke jõulunänni osta sai. Uisuväljak oli ka avataud aga kuna me jõudsime sinna nii hilja siis polnud sõitma mõtet minna. Küll aga käisime ühes anticafe´s lauamänge/fifat/pinksi/lauajalkat mängimas. Selliseid kohti päris palju siin, kus tuleb minuti eest maksta aga teed, kohvi ja snäkke saab piiramatus koguses tarbida. Selliseid mõnusaid hipsterikohti võiks Eestisse ka tekkida.
Uisuväli
Tüdrukud laadal
Pundiga 

No comments:

Post a Comment