Tuesday, October 4, 2016

Järjekorrad

Viiburgi reisiseltskond
Järjekord rongijaamas
Eelmisel nädalavahetuse (täpsemalt 25. septembril) sain kutse külastada Viiburi linna (ven. k. Выборг) ja selle lähedal asuvat parki. Erinevalt eelarvamustest osutus väljasõit päris edukaks - rong millega kohale sõitsime oli kiire ja mugav (välimus ja sisu suhteliselt sarnane Tallinn-Tartu vahel liikuvatele rongidele). Olenemata pigem pikast vahemaast (~130km) jõudsime kohale umbes pooleteise tunniga. Võrdluseks siis Kronstadti linna minek võttis aega 3 tundi ja oli vähemalt kolm korda lähemal. Juba sinna minekul sai selgeks, et kohalikele meeldib järjekordades seista. Rongijaamas piletijärjekord oli umbes 30-minutiline, olenemata sellest et läheduses asusid ka iseteeninduskassad, kus sai samamoodi piletit soetada. Rong oli kahjuks inimesi täis mistõttu saime paari peale ühe istekoha - asi seegi. Linn ise väga suur polnud, seda külastasime põgusalt. Üks ajalooline kindluse torn ja põhimõtteliselt kõik. Õhk suurlinnast väljas oli tunduvalt puhtam, seda saime ka varasemalt Peterhofis tunda. Ilm oli meeldivalt jahe, tänu millele oli pargis suhteliselt vähe rahvast. Minu jaoks oli park suhteliselt tavaline Soome graniidikamakatega järveäärne ala, teistele pakkus rohkem silmailu. Sellegi poolest oli mõnus vabas looduses ringi liikuda ja pikniku pidada. Põgusalt olen trügimisteemadel varemgi peatunud aga seekord sain pea taevaliku kogemuse. Otsustasime tagasiteel varem rongi peale minna, et istekoht tagada. Meie kurvastuseks oli rong juba ees. Meie õnneks aga olid uksed suletud, küll aga oli ukseesine pilgeni rahvast täis, kes olid valmis oma elu andma, et isekoht rabada. Uste avanedes saime osaliseks seigale, kus rahvamass vagunisse pressis nagu oleks näljasele üle paari kuu väike leivapalake visatud. Meie vagunis kaklust ei näinud, küll aga kaks babushkat sõnelesid kõval häälel (vahvad videod koha pärast kaklemise kohta leiab igaüks juutuubist). Sellega kahjuks rongiseiklused ei lõppenud. Igas peatuses tuli aina inimesi juurde, niiet lõpuks olime tihedamalt kokku surutud kui kilud karbis.
Järjekorrad rongi ees
Superarvuti hoones olev kämpuse makett
Esimene pool nädalast tuli koolile rohkem rõhku panna, sest juba kolmapäeval oli esimene eksam aines energy efficient buildings. Tegemist oli intensiivse kursusega, mille läbisime kahe nädala jooksul. Aine nimi on eksitav, sest tegelikult õppisime seal elektriinsenerile sobivaid asju - vähemalt sai kiiresti läbi. Eksam oli keeruline aga ilmselt saan ikka läbi.
Hokihall
Teisipäeva õhtul läksin kursavendadega teise liiga hokit vaatama. Üks oli oma tüdruksõbra käest tasuta piletid saanud. Mäng oli pigem aeglane aga vähemalt said mängijad paar korda üksteise peale kurjaks ja sai boksi vaadata - see oli vahva. Uuel nädalal lähen KHL-i mängu vaatama, see tuleb suure tõenäosusega meeleolukam. Kolmapäeval läksin Mihailovsky teatris Luikede Järve balletti vaatamas. Kokku kestis show 3 tundi ja oli kolmes vaatuses. Mina sain 10 euro eest viienda rõdu keskele koha. Võrreldes paljude teistega, kes ühikast vaatama tulid oli mul väga hea koht, nägin kogu lava ja üle ääre kiigates nägin ka orkestrit. Etendus oli kena, muusika mõnus ja sai selleks kümnendiks balletti elamuse kätte.
Luiged
Mihailovsky teatri interjöör
Mari, Pille ja Peep turul
Neljapäeval valmistusin juba Pille ja Peebu tulekuks ette. Läksin neile kokkulepitud ajaks bussijaama vastu. Kuna Venelastel on mitu bussijaama Piiteris, kuhu Tartu buss tuleb ja ma unustasin neile öelda, et nad Balti bussijaamas maha tuleksid, siis loomulikult sõitsid nad teise bussijaama. Kõne peale, et "kus sa oled?!" otsisin teise bussijaama asukoha ja hakkasin sinna liikuma. Viisakusest ei tahtnud, et nad liiga kaua ootama peaksid ning hakkasin jooksma. Vahemaa 4km sai suhteliselt kiiresti, kuid õliselt läbitud. Kohale jõudes avanes aga ka teine üllatus: Mari oli sammuti kaasa tulnud! PP-l oli ööbimine olemas, kuid Maril mitte. Seetõttu proovisime poole kümne ajal mingit airbnb kohta leida, mis ilmselgelt vilja ei kandnud. Õnneks aitasid sõbrad välja ja sain Mari üheks ööks Hispaania tüdruku Paula voodisse kupatada. Reede hommikul käisin koolis ja turistid tulid minu kodu ja ülikooli üle vaatama. Saime omale ka öömaja - ühetoalise korteri kesklinnas Nevsky Prospekti lõpus 55 euro eest, mitte just odav aga oli oma hinda väärt. Kui korterisse asjad ära pandud said suundusime linnapiiril asuvale turule, mis oli kui Sepa turu suurem vend. Õhtul kohtusime minu ühikakaaslastega ühe baaris, tegime paar õlut ja suundusime koju, et järgmise päeva jalgsimatkaks ettevalmistuda. Laupäev kulges jalutamise rütmis. Käisime enamus kesklinnas asuvaid vaatamisväärsusi läbi, mistõttu kujunes distantsiks lõpuks 25 kilomeetrit. Peep sellega poolmaratoniga rahul ei olnud. Õhtu veetsime vesipiibu restos/baaris ning käisime sildade avamist vaatamas. Pühapäeval käisime Peterburi kanalitel laevatuuril. Valisime sõidu, kus nägime nii väikseid kanaleid kui ka Neevat. Enne ära minekut kõndisime linnas ja läksime ka Church of the Saviour on Blood seest vaatamas. Terve kirik oli mosaiikidest koosnevaid maale täis - ilus aga mulle meeldis Iisaku katedraali interjöör rohkem. Pimeduse saabudes saatsin sõbrad bussile ja suundusin kurva sammuga koju.
loojang Piiteris


Fabrege üks munadest
Unustasin mainida, et ükspäev käisin ka Fabrege muuseumis, kus sai vaadata paarimiljonilisi kunstiteoseid kuulsa juveliiri Fabrege loomingust. Ning ühe tunni raames saime kooli uusimas hoones käia ülikooli superarvutit vaatamas. Väidetavalt sai see ehitis valmis tänu mr. Vladimir Vladimirovichile isiklikult.
Kõrvaltoa LAN-pidu

 


No comments:

Post a Comment