Tuesday, October 25, 2016

"Sügis käes, sügis käes, lehti muudkui langeb"

SÜGIS
Pealkiri järjekordselt eksitav, sest selle kirjatüki koostamise ajal langeb väljas laia valget lund, kuid eelmise nädala kokkuvõteks siiski sobilik. Sügisene külm on sarnaselt Eestile ka Piiterisse jõudnud ja talvemütsid, sallid ja kindad tuli välja otsida. Häid Murmanski pilte pole siiani kätte saanud, sest Saksa ordung näitab oma klassi.

Sõbrapilt Aleksandriga
#piupaucrew
Nädala sees midagi erilist ei toimetanudki. Paar päeva võttis aega, et Murmanskist välja puhata ja kooliga järjepeale saada.  Kuulsin kohalikult tüdrukult vahvat juttu vene mentaliteedi kohta, kus kahe naise pidamine pidavat normaalne olema. Seda muidugi juhul kui jõmmil raha on. Nädalavahetusel Peterburi naise juures, nädala sees Moskvas. Temagi peres oli see tavaline, et pereisa teeb koguaeg tööd ja naine ning lapsed käivad reisimas. Küsimusele, miks isa reisile kaasa ei tule sai vastuse: "ta peab ju tööd tegema!". Selline elu siis. Õnneks näeb ka teistsuguseid, euroopalike, maailmavaateid.

Fännid
Lumelaua hooaeg on algamas. Seda kuulutavad mitmed filmi esilinastused. Reedel käsime Union Binding Co. filmi Stronger vaatamas - sarnaselt Eesti linastustele jagati sponsorite nänni. Suurt järelpidu polnud, mistõttu suundusime ühele õllele baari. Vaestele tudengitele omaselt võtsime teepeale reisipassiks paar õlut, et rännak libedamalt läheks. Samal õhtul leppisin Dimaga kokku, et lähme laupäeval lumelauaga sõitma. Umbes 100km kaugusel Piiterist hakati juba nädalake tagasi kunstlund tootma, tänu millele kohalikud aktivistid ühe solkari ülesse lükkasid. Tegime seal esimesed triibud ja tutvusime kohalikega. Hiljem ütles Dima, et kohalikud olid väikse vau efekti saanud, kui nende jaoks suvaline vend kohale tuli ja kohe rippima hakkas. Pühapäevaks oli plaanitud järgmine linastus. Seekord siis Helgasonide ja BYNDxMDLS lühifilmidega. Võrreldes reedese üritusega oli korraldus parem, anti tasuta jooki, profid jagasid autogramme ja ka suuremas kogustes nänni. Kahjuks oli üritus pühapäeval, mistõttu pärast filmi läksid enamus inimesi koju ja suurt järelpidu polnud (kui oli siis meie korralike üliõpilastena läksime viimase metrooga koju).

fs boord
Sõber Dmitriga
Nädala alguses otsustasime toakaaslastega veel viimast päikselist ilma nautida ning läksime linna jalutama. Võtsime sihiks Narvskaya väljakul oleva triumfikaare ja seal lähedal asuva pargi. Väljas olid mõnusalt soojad plusskraadid ja päike paitas põski. Tundub, et selleks aastaks viimast korda.
Triumfikaar - parem kui Berlinis

No comments:

Post a Comment